NutriScience a NutriPet - doplnková výživa pre kone, psy a mačky. Hľadaj Registrovať | Prihlásenie
 

Doplnková výživa pre kone Ultra E

Ultra E

Ultra E

Bio zdroj vitamínu E, selénia, lysínu a vitamínu C dôležitých pri tvorbe a oprave svalových buniek.

Vitamín E

Vitamín E je esenciálny vitamín a antioxidant rozpustný v tukoch, kde hrá dôležitú úlohu pri imunite a obranyschopnosti organizmu. Chráni membrány červených krviniek, nervové bunky a bráni svalové tkanivá voči pôsobeniu voľných radikálov.

Selén

Selén je minerál dôležitý pre zdravú stavbu buniek, avšak potrebný len v malých množstvách. Selén pomáha Vitamínu E v jeho účinkoch. Je súčasťou enzýmu glutatiónperoxidázy chrániaceho telesné tkanivá pred poškodením voľnými radikálmi, látkami, ktoré sa tvoria v tele pri látkovej výmene.

Lysín

Lysín je esenciálna aminokyselina, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri budovaní svalstva hlavne pri ešte rastúcich zvieratách alebo pri ich tvrdom tréningu. Lysín je jedným zo základných prvkov pri tvorbe svalových buniek a jeho potreba je závislá od veku a svalovej aktivity.

Zvýšená svalová aktivita zvyšuje nároky na antioxidačný vitamín E. Vytrvalostným koňom by sa mal podávať vitamín E v dávkovaní 1000 iu denne počas niekoľkých dní pred súťažou. Vhodné je podávať aj vitamín C, ktorý má tiež antioxidačné účinky a zmierňuje tak poškodenie tkanív.